search
top

KaZaA – MeGa MaSzYnA

KaZaA jest wszechstronnym narzędziem do ściągania… wszystkiego. Nie tylko muzyki ale również filmów, programów, zdjęć, e-książek i czego jeszcze dusza zapragnie jeśli tylko ma to wymiar bajtowy ;). Tak jak każdy program typu p2p bazuje na tym co udostępniają tysiące użytkowników tego programu na całym świecie. Jest bardzo łatwa w obsłudze, praktycznie intuicyjnie daje się wyczuć jaki guzik do czego służy. Poniżej zamieszczamopis programu:
http://www.kazaa.com -Strona domowa programu, tutaj należy się udać w celu jego ściągnięcia. Wciskamy taki zielony guziczekDownload KMD (KMD-Kazaa Media Descop), zapisujemy program na dysku, następnie instalujemy. Wybieramy(niestety/stety) język angielski (chyba że ktoś włada biegle francuskim czy chińskim;)) i klikamy konsekwentnie Next wedle wskazówek instalacji. . 
Przy pierwszym uruchomieniu programu musimy stworzyć własny identyfikator(Username). Pokaże się zakładka Kazaa file import, którą trzeba poprawnie ustawić, aby program działał prawidłowo. Tak więc klikając na guzikSearch Wizard ustawiamy folder do którego będą zapisywane wyszukane przez nas dokumenty i pliki. Następnie klikamyFolder List. Tutaj wybieramy folder z naszego dysku, z którego inni użytkownicy będą mogli kopiować dla siebie dokumenty. KlikamyZastosuj i ok. Jeszcze tylko drobna modyfikacja i możemy rozpocząć korzystanie z Kazy. W głównym menu klikamy naTools a potem Options… . Dalej w zakładce Trafic jeszcze raz ustawiamy folder do którego chcemy kopiować wyszukane przez nas pliki, jeśli zostawimy domyślnie będzie on ustawiony na folderDowloads znajdujący się razem z zainstalowaną Kazą w Program Files. Poniżej wLimits’ach najlepiej ustawić górną warość na Unlimited(wtedy będziesz mógł ściągać dowolną ilość plików jednocześnie), a dolną na np. 3(wtedy jednocześnie będzie można od ciebie ściągnąć maksymalnie trzypliki). Wbrew pozorom jest to ważne, ponieważ większa ilość „upload’ów’ może spowodować obciążenie sieci i de fakto spowolnić pracę w internecie.
Opis funkcji menu:

– klikając na ten guzik będziemy mogli swobodnie przeglądać pliki, które do tej pory ściągnęliśmy
– tutaj wpisujemy nazwę pliku, którego szukamy. Możemy również zawężyć obszar poszukiwań wybierając rodzaj wybierając rodzaj media, np.: audio, movie, document ect.
– Guzik wyświetla stronę startową, na której możemy zawsze znaleźć najświeższe nowiny ze świata Kazy.
– Jeśli uda nam się [po miesiącu ;)] ściągnąć jakiś film możemy go obejrzeć właśnie w specjalnym Teatrze Kazy.
– Czyli ruch na Twoim łączu. Tutaj zobaczysz ile procent ściągane przez Ciebie pliku jest już na twoim dysku i jednocześnie możesz sprawdzić kto i co od Ciebie ściąga.

W razie problemów lub pytań pisz na adres sara_draven@wp.pl.

Zostaw Komenatrz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

top