search
top

Zioła Taoru

Rzadkie roślina rosnąca na mokradłach i uroczyskach. Są to małe roślinki, nad ziemię wyrastają tylko dwa, małe listki, osadzone na krótkiej łodyżce. Listki są postrzępione na brzegach, brzegi listka mają kolor krwawy. Pod ziemią natomiast rośnie bulwa wielkości małego ziemniaka, i mniej, więcej tak samo wyglądająca (jest tylko trochę ciemniejsza). Bulwa posiada moc, wysuszona i starta używana jest do produkcji licznych wywarów. Wywary te najczęściej powodują gojenie się ran i pomagają przy leczeniu trucizn.

Łodyżka zaopatrzona jest w kolce z trucizną o mocy 4. Więc należy uważać podczas zrywania, po wyrwaniu ziela trucizna stopniowo przestaje działać, a kolce odpadają. Trucizna powoduje paraliż miejscowy, na 5 godz. Jednak duża ilość trucizny pobranej ze świeżej rośliny, po zmieszaniu z kwasem pokrzywowym i wyciągiem z żołędzi może nieodpornych zabić. Przy zrywaniu należy wykonać test zręczności o trudności 3.

4 komentarze do “Zioła Taoru”

 1. hubi234 pisze:

  Oceniłem artykuł na 6. Zdaje mi się, że jest odrobinę za krótki. Mógłbyś coś jeszcze dodać o tej roślince. Pewnie wykożystam w jakiejś przygodzie, bo mi właśnie pomysł wpadł do głowy 🙂

 2. Eldrad pisze:

  Zioła zawsze są pomijane w rpg. Znaczy się umiejętność zielarstwo owszem pojawia się prawie zawsze ale podręczniki nie opisują różnych ziół (i ich działania) występujących w danym świecie. Dobrze, że ktoś się tym zajął i tu postulat do Vojta skoro już zaczęłeś temat to pomyśl o czymś obszerniejszym, może nawet dodatku.

 3. Gash pisze:

  Elrad ma racje mi tez nie wystarcza 5-4 ziól ech…

 4. Gash pisze:

  widze blad gramatyczny na poczatku:) co to znaczy „rzadkie roslina”??:D

Zostaw Komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

top