search
top

Pomniejszy portal

Zaklęcie trudne, jednak może być bardzo przydatne. Teleportuje bowiem do najbliższej mieściny liczącej ponad 100 mieszkańców. Warunkiem jednak jest,aby ta mieścina nie była oddalona od maga więcej niż 20 km. W przeciwnym wypadku zaklęcie ofkoz spływa na niczym. Liczba teleportowanych osób zależy od wydanych punktów magii. Portal wygląda jak czerwona poświata w kształcie okręgu, który się unosi lekko nad ziemią. Teleportacji towarzyszy niemiłe uczucie. Im ona dalsza, tym nieprzyjemniejsza. Poniższy cytat b. dobrze opisuje przypadek, gdy portal przenosi naprawdę daleko.

” Cały świat zniknął, a żołądek Tanalasty podniósł się do jej gardła. Nagły dreszcz przejął ją do szpiku kości i nastąpiła cała ciemna wieczność spadania. Zrobiło się jej słabo i niedobrze, nie słyszała nic poza biciem własnego serca. W głowie jej wirowało, przez umysł przebiegły tysiące myśli i nagle po prostu znalazła się gdzie indziej.(…) I starała się przypomnieć sobie, gdzie, do dziewięciu piekieł, się znajduje.”
-Ed Greenwood i Troy Denning „Śmierć smoka”

Czaru można użyć także w innym celu: przeteleportować wroga. Ofiara testuje SW +10. Mag może także przenieść się do konkretnego miejsca lub miasta( lecz odległość to w dalszym ciągu max. 20km). Jeśli chodzio dane miejsce – jest to bardzo ryzykowne, gdyż czarodziej pojawia się k10 metrów od celu (może to się skończyć tragicznie – na głowachprzechodniów, dachu budynku, czy też pod kopytami).

Jak zdobyć: hmm… wszelkie gildie, uniwersytety, przy jakimś BN’ie- wymyślcie sami.

TR: 5
Żywiołu brak
Zasięg: patrzaj opis
WPR: 50
Czas trwania: w wybranym miejscu pojawia się po ok. 30 sekundach (w zależności od pokonywanej odległości).
PM: 12 za osobę/ 15 za wroga
Składniki: oko czego/kogokolwiek, kto w czasie swego życia widział b. dużo miejsc (np. ptaka, kupca;))

Zostaw Komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

top