search
top

Płonąca śmierć

Strzała jest zakończona poczwórnym ostrzem. Na końcu ostrza umieszczony jestkawałek wełny lub skóry (najlepiej z barana), nasiąknięty jadem, trucizną lubsubstancją chorobotwórczą. Reszta strzała pokryta jest smołą, by można ją było podpalić. Niektórzy przed walką topią smołę i wklejają w nią różna haczyki i ostrza. Te strzały są najczęściej wykonywane ze srebra, ale można też spotkać tradycyjne. Takiego rodzaju strzał używa się najczęściej, (jeśli są podpalone) do walk z Dębostworami, są także bardzo efektywne w walce z wszystkimi potworami. Mówiono, że gdyby nasączyć strzałę w wodzie święconej lub w gorącej wodzie z czosnkiem, to mogłaby bardzo szybko zabić Ghule, Trolle, a nawet wampiry każdej maści. Niewiadomo czy to prawda, bo nikt tego jeszcze nie próbował. Może ty będziesz pierwszy??? Trucizny można kupić na stoiskach ze strzałami w prawie każdej części kontynentu. Buteleczka ma pojemność ok. 0,2l.

Obrażenia: Zależy od uzbrojenia strzały (Bajarz powinien zadecydować jakie obrażenia zada strzała)

Cena: Zależy od humoru Bajarza 😉

Położenie: Ustalenie położenia zależy od Bajarza, choć proponuję by były często do kupienia.

5 komentarzy do “Płonąca śmierć”

 1. Anonim pisze:

  1. Emiel Regis „udowodnił”, że srebro i ogień(niemagiczny) nie muszą być skuteczne do zwalczania wampirów
  2. po co ta wełna na ostrzu? w czasie lotu może przecierz spaść… a ostrze wystarczy pokryć gęstrzą truciznąk która się na nim sama utżyma
  3. strzelanie z DREWNIANEGO łusku strzałą, która cała się pali?!?!?! BEZ SENSU!!!!!!!!!
  To chba wszystkie niedociągnięcia……….

 2. AenBleidd pisze:

  Jeszcze jdno. „Woda święcona”? Na kontynencie? Przecież woda święcona jest związana z religią chrześcijańską (i to nie ze wszytkimi odłamami). A w „weidźmilandzie raczej nie było Chrześcijan. Możliwe, ze istniej jakiś odpowiednik, ale skad wiesz, że będzie działała na ghule, trole, i wampiry etc.? W przypadku niejasności zazwyczaj kieruje się podręcznikiem, a w podręczniku nie pisało nic o zabijaniu potworów konsekrowaną wodą.

 3. Anonim pisze:

  O właśnie. Nie pomyślałem o tej wodzie święconej… ale AenBleidd ma rację!!!

 4. Adalbert pisze:

  @ Wajchmen
  Regis niczego nie udowodnil, bo byl WYJATKOWYM wampirem. O ile pamietam, to srebro dzialalo na bruxe z opowiadania, a w poreczniku chyba tez niektore wampiry sa na nie uczulone.
  @AenBleidd
  Czy Regis nie mowil, ze go ci chlopi, co mu glowe odcieli, go jeszcze jakas „swiecona woda” pokropili? Moja [i]memoria[/i] czasem troche zawodzi, ale cos mi sie tak wydaje. Woda swiecona jest nie tylko w chrzescijanstwie (tu ma moze szczegolne znaczenie)

  Pomysl ogolnie dobry (nie znalazlem jeszcze tutaj nigdzie strzal zapalajacych), ale spaprany przez to drzewce ze smola (oraz „haczykami i ostrzami). Albo sobie lucznik luk podpali, albo sobie rece poprzecina
  Buteleczka ma pojemnosc 0,2 l, ale jaka strzala jest celna, co wywoluje itp. ma sobie bajarz sam wymyslec???
  7 za pomysl, 1 za logike, 1 za mechanike: wychodzi 3 (z minusem)

 5. JAskier pisze:

  Czemu buteleczka ma akurat 0,2 l.?W twoim artykule za dużo ma do wyboru Bajarz.Osobiście lubie jak coś jest narzucone. Pomysł całkiem dobry ale słabo rozwinięty. Brakuje troche jakiegoś zdjęcia. Niestety tylko 4. Pozdrawiam!

Zostaw Komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

top