search
top

Nosferat

      Jeden z gatunków wampira. Jest to istota obdarzona dużą inteligencją i sprytem, co czyni zeń niebezpiecznego przeciwnika. Nosferat wyglądem przypomina nieco fledera , jest tylko nieco bardziej proporcjonalny. Łysa czaszka jest zwykle szaro-brązowo zabarwiona, oczy okrągłe niewielkie, czerwone ;szpiczaste uszy i dopełniające obrazu wystające kły, których nie ukryje zamykanie pyska. Skóra nosferata wygląda na wysuszoną , ciasno opina chude ciało. Długie, chude palce zaopatrzone są w zakrzywione szpony sięgające 10cm. Nosferat w przeciwieństwie do fledera używa ubrań i w miarę możliwości stara się by były one jak najlepsze. Nosferaty lubią przebywać pośród ludzi , gromadzić informacje, szperać w księgach . Dlatego też opanowały sztukę iluzji by ukryć swą szpetną postać przed ludzkim okiem. Ma to swoje słabe strony, gdyż o ile czarodzieje nie potrafią zwykle namierzyć wampira, mogą wyczuć i przejrzeć jego iluzoryczną maskę. Powoduje to unikanie przez nosferaty magów. Czasami zaś, wampiry starają się wyeliminować ich, często używając w tym celu zauroczonych ofiar.

Ko Po Si Zm Zr Zw In Og Wo
4 3 4 4 4 3 4 1/3 4

Żywotność: 48 (12/24/36/48)
Walka wręcz: 5
Walka bronią: 5
Obrona fizyczna: 4/7
Obrona magiczna: 6
Broń: Pazury(k6+1)+2xSi, Kły (k3+1)+2xSi
Zbroja: –
Moce:
    – wysysając krew zadaje k6 ran w rundzie
    – zna następujące czary : Iluzja, Urok, Telepatia, (Magia 4)
    – może się polimorfować w postać nietoperza (1PM)
    – odporny na żelazo
    – odporny na sondy i skanowanie
    – regeneruje k6 obrażeń na rundę
    – światło słoneczne zadaje mu 2k6 obrażeń w rundzie, wystawiony na jego działanie nosferat nie może regenerować ran, ani używać PM.
PW: 14
PM: 40

UWAGA: opis nosferata podany w podręczniku odnosi się raczej do wampira wyższego (patrz: lista Regisa, „Chrzest Ognia” s.146-147), który powinien być traktowany jako jeden z gatunków wampirów a nie jako rząd, czy podgrupa.

11 komentarzy do “Nosferat”

 1. Marszal pisze:

  Mam tylko pytanie: Czy to jest wampir wyższy czy niższy? Bo mi tu coś nie pasuje.

 2. Seth pisze:

  Ehhh Marszal czytaj dokładniej

 3. apus pisze:

  ;/ marszal ty se jaja robisz czy ty naprawde nie weisz co to? nie no jedyna pozliwosc to ze nei czytalem ani sagi ani podrecznika – no to co ty tu robisz?:> ano som wyzsze i nizsze znaczy jedne maja 1,20 a drogie 1,60:P:P:P. a tak pozatym te wyzsze sa inteligentne a te drugie maja muzgownice troche…hmm… one maja mozgownice?:P(no to jest chyba najlatwiejsze wytlumaczenie osobie która nie czytala sagi:D:D)

 4. apus pisze:

  bland blond:P:P to nie ja nieczytalem sagi tylko marszal(ja czytalem:]) a artykulik na 7

 5. Gieferg pisze:

  słówko wyjaśnienia: moim zdaniem podział na wampiry wyższe i niższe wg 1ED jest nieadekwatny do sagi, dla mnie podział jest następujący: wampir wyższy (osobny gatunek-przykład Regis), Bruxa, Mula, Alp , Katakan itd (wszystko osobne gatunki) w sadze nigdzie nie ma sformułowania: wampir niższy 🙂

 6. Giedymin pisze:

  krótkie,zdał by się kiś narracyjny wstępik, itp…
  pozatym taki wapir jest dość banalny do pokonania(biorąc pod uwage nawet tą zdolność regeneracji)

 7. Gieferg pisze:

  jedno mnie zastanawia, jak to się stało że mój nosferat zabłądził i zamiast do bestiariusza trafił tu gdzie jest, czy ktos potrafi to wyjasnić ?

 8. Crazy Punk pisze:

  jedno jest pewne: o nosferatach można zrobić dużo większy artykuł, bo danych w książce nie brak.

 9. Gieferg pisze:

  W książkach AS są tylko wspomniane i tyle, nie wiadomo o nich nic. A Regis nosferatem nie był.

 10. Gieferg pisze:

  Ale 8 dajesz za „mierny” artykuł?

 11. Crazy Punk pisze:

  Daje, bo nei jest mierny. moim zdaniem to jest Twój najlepszy. Precyzujesz tu nieścisłości podręcnzika i stąd ten duuuuży plus.

Zostaw Komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

top