search
top

Naszyjnik Lotosu

Naszyjnik Lotosu

Wyyglad: Jest to pięknie zdobiony złoty naszyjnik. Sprzączka do niego wykonana jest z Mithrylu by była wytrzymała i niedawała sie zerwać z szyi. Sam kwiat jest ogromnym, krwistym rubinem wyrzeźbionym przez jakiegoś wielce zręcznego gnoma.

Moc: Magia włożnona w ten naszyjnik jest ogromna. Na rozkaz właściciela moze 2 razy dziennie rzucić czar ‚Grot’ bez odbierana PM właścicielowi. Z amuletu mogą korzystać jedynie magowie. Procz tego ze może strzelać, jest w nim przechowyane 20 PM. PM w naszyjniku regenerują sie samoistnie co 24 godziny.

Historia: Dawnymi czasy żyła czarodziejka imieniem Gwyndolyn.Niestety w młodości narobiła sobie bardzo dużo wrogów. Pewnej nocy jeden z nich urzadził bunt miejscowych chłopow przeciw czarodziejce. Gwyndolyn została zamknięta w swoim domu i niemiała wyjscia. Niestety była zbyt słaba by się bronić. Postawiła wszystko na jedną kartę. Złapała za naszyjnik z Lotosem, ktory kiedyś dostała od swojego kochanaka. Postanowiła przekazać mu cała swą moc, gdyż dzięki temu moc będzie w amulecie i nawetzmeczona bedzie mogła przeciwstawic sie chłopom. I tak sięstało. Czarodziejka rozpętała ogromną, magiczną burzę. Na końcu zostałatylko ona i jej wróg – Errdil – zaczeli miotać w siebie czarami. Po długiej walce oboje byli tak wyczerpani, że skonali wśrod trupów wieśniaków.Dalsza historia amuletu nie jest znana.

Położenie: Obecnie amulet ma nijaki Carrod mieszkajacy gdzies w Kaedwen.

Zostaw Komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

top