search
top

Miecz Przeznaczenia: Pokonać Fatum

Miecz Przeznaczenia: Pokonać Fatum to pierwsza kampania do systemu W:GW, autorstwa znanych wszystkim autorów – Joanny i Macieja Szaleńców.Choć gotowa i zapowiadana już kilka miesięcy temu, ukazała się dopieroteraz. Czy warto było czekać? – Warto było!

Co w środku?

Większość zawartości dodatku przeznaczona jest wyłącznie dla Bajarza,tak więc, jeśli jesteś graczem, pomyśl, czy na pewno chcesz wiedzieć coznajduje się w środku?

Na 80-ciu stronach znajdują się trzy długie scenariusze, stanowiące trzonkampanii, dwie krótsze przygódki (epizody), które można w nią wpleśći kilka pomysłów na przygody. Jedną trzecią dodatku zajmują teksty źródłowepomocne w prowadzeniu, a także rozszerzenia magii i zasad gry.

A dokładniej?

Po krótkim wstępie i „zajawce” znajdujemy pierwszą przygodę kampanii- Woeddglaeddyv, Miecz Lasu. Tekst przygody przeplatany jest ramkamizawierającymi rady pomagające w prowadzeniu, opisy bohaterów niezależnych, przedmiotów, itp. Tak skonstruowany jest cały dodatek.Przygoda ma charakter raczej dworsko-detektywistyczny, choć jej część toczy sięw lesie…

W drugiej przygodzie Skrzyżowanych Mieczach bohaterzy będą musielipopisać się dyplomacją, sprytem i również umiejętnościami detektywistycznymi.

Kolejną część dodatku stanowi opis Stronnictwa Wojennego, grupyktóra występuje w dwóch pierwszych przygodach, a także dwie małe przygody, któremożna wpleść w kampanię.

Trzeci scenariusz, kończący kampanie to Miecz we krwi. Kolejna długai skomplikowana przygoda, o nieliniowym charakterze i różnych możliwościachrozwoju.

Kult Lwiogłowego Pająka zawiera dokładny opis tej wyklętej religii(związanej z przebiegiem kampanii)wraz z modlitwami i relikwiarzem. Nie zabrakło także kilku pomysłów naprzygody. Dodatkowo możemy znaleźć tutaj mechanikę działania klątw(dowolnych, nie tylko Lwiogłowego Pająka) wraz z przykładami działania.

Ostatnia część dodatku zawiera spis Walorów przydatnych w świeciepolityki i intryg.

Jednym słowem?

Nie pozostaje mi nic innego jak wróżyć tej kampanii sukces.Mimo, że składa się właściwie z trzech głównych części możerozegranie jej może zająć całkiem sporo sesji. Spotkań z wielkąpolityką, intrygą dworską, zadatkowymi organizacjami i kultami.Nic tylko kupować i prowadzić!

9 komentarzy do “Miecz Przeznaczenia: Pokonać Fatum”

 1. bodzio pisze:

  Yeaaah! Borg, wlasnie na cos takiego czekalem. Kurcze, zamowilem kampanie i juz nie moge sie doczekac kiedy do mnie przyjdzie. Wreszcie wiem czego moge sie spodziewac (oczywiscie jest to klamstwo, bo od dawna wyciagam od autorow (i nie tylko) informacje co bedzie w dodatku, ale takie informacje z drugiej reki od prawdziwego Bajarza to co innego ;). Dzieki, dzieki, dzieki. Kiedy wreszcie dostane swoj MP???

  oczekujacy bodzio

 2. Alander pisze:

  Mam MP 🙂 Ciesze sie 🙂 MP jestr fajny 🙂 sa tam 3 przygody ;] prawie jak MP3 🙂

 3. Anonim pisze:

  ja kiedyś zamówilem w magu pelna wersje i mi nie przysłali
  🙁 oj nie ładnie dodatek drogi dla mnie ostatnio kupilem pelne zasady wczesniej gralem na podstawce za 9 aeta i na bialym wilku3 , zasad nigdzie nie bylo nawet w empiku! ale znalazłem dzięki jakiejś typiarze z księgarni na dworcu poprowadziłem dzisiaj sesje z podręcznika i wyszedł gites ale krótki 2 h . wiec mi starczy na około miesiac a wtedy dodatku jush nie znajde

 4. Anonim pisze:

  bardzo mi sie podoba miecz przeznaczenia i nasuwa mi sie
  jedno pytanie:
  Kiedy ukaze sie nastepny dodatek?

 5. Anonim pisze:

  i czy wogule bedzie?

 6. Anonim pisze:

  jednak kupilem poprowadzilem obaczylem gites !!!!!! Szkoda że Rpg jest tak malo dostępne

 7. Dagnar Els pisze:

  Hej! Ludzie! Jestem graczem niejakiego BODZIA i wiecie co? Zawalil całą kampanię,to laps…

 8. Dagnar Els pisze:

  Jestem kumplem Dagnara Elsa i wiecie co jestem kumplem Witka i wiem ze potrafi zrobic kampanie. No kurde

 9. Gal Anonim pisze:

  W pierwszej przygodzie hanza może znaleść portret Eatewedd i Minneluned. Byłoby bardzo miło gdyby ktoś go narysował.

Zostaw Komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

top