search
top

Dyanu

Dyanu mierzy około 190 cm wysokości i 160 długości. Jest podobny do wielkiego strusia ze skórą nosorożca. Nogi ma owłosione i zakończone ogromnymi pazurami.Jest dość odrażający i bardzo często śmierdzi zepsutym mięsem. Ma bardzo dużydziób i nie waha się nim atakować. Choć jest padlinożercą, uwielbia atakowaćzwierzęta, jak i ludzi (mówią że uwielbia ludzkie mięso). Żyją w lasach nacałym kontynencie, z dala od elfich obozów. Elfy robią sobie niekiedy naszyjnikiz ich pazurów. Wieszają je na rzemykach i noszą pod ubraniem. Ponoć przynoszą one szczęście. Na ludzkich i krasnoludzkich targach są prawie bezcenne. Ich cena waha się między 3000-5000 denarów.

Ko: 3   Po: 4   Si: 4   Zm: 3   Zr: 4   Zw: 2
In: 2   Og: 3   Wo: 1

Żywotność: 54
Walka wręcz: 3
Unik: 3
Obrona fizyczna: (dystans/wręcz) 2/4
Obrona Magiczna: 4
Zbroja: Gruba skóra (5)
Broń: Dziób (k6+2xSi), nogi z pazurami (2k6+1+2xSi)
Moce:
   Atakuje dwa razy w rundzie dziobem, albo raz nogami.
   Jeśli trafi w głowę lub korpus (trafienie krytyczne) liczbę obrażeń mnoży się razy trzy.

PW: 3
PM: 7

Naszyjnik z pazura Dyanu


Naszyjniki te są zrobione z jednego pazura Dyanu i brązowego rzemyka. Działa onna zasadzie króliczej łapki, jeśli wierzysz że przynosi szczęście to Ci je przyniesie, a jeśli nie, trudno. Mogą one zdziałać wielkie rzeczy np. Jeśli będziesz bardzo tego pragnął masz 50% że Cię całkowicie uleczyć. Bardziejzamożni noszą pazury na złotych naszyjnikach, inni zaś noszą dwa na jednym rzemyku, lecz to i tak nic nie zmienia.

Właściwości: Jeśli posiadacz bardzo czegoś pragnie, istnieje możliwość że pragnienie się spełni. (Bajarz musi zadecydować czy życzenie się spełni. Najlepiej rzucić 2k6, jeśli będą 2 sukcesy marzenie się spełni. Bajarzu niepozwalaj na wszystko!)

Jeden Komentarz do “Dyanu”

  1. Beregond pisze:

    A czy przypadkiem ten Dyanu nie jest lekko nagiętą dla twoich potrzeb przeróbką Goticowego ścierwojada? Acha i nie mogę sobie wyobrazić ptaka o gróbej chropowatej ( nie wiem czy opierzonej bo nie napisałeś) nosorożcowatej skórze i owłosionych nogach. Ale dałem 5 bo artykuł jest przyzwoicie i starannie zrobiony

Zostaw Komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

top