search
top

Biały Wilk 3 – W Tajnej Służbie Ich Królewskich Mości

Trzeci numer Białego Wilka ukazał się się w sprzedaży po dłuższym czasie niepewnościo jego los. Na szczęście jednak został wydany i oto jest!

Numer ten nosi tytuł „W Tajnej Służbie Ich Królewskich Mości„, więc jak można siędomyślać traktuje o szpiegach na Kontynencie.

Co w środku?

To czego mogliśmy się spodziewać – rzetelna rozprawa na temat służ specjalnych,ich historia, metody działania, miejsce w historii Kontynentu i kilkainnych ciekawych informacji przydatnych każdemu fanowi Wiedźmina.

A dokładniej?

Pierwszy rozdział zatytułowany jest Dzieje polityczne północy. Naośmiu stronach znajdziemy dokładny opis historii tej części kontynentu,od lądowania ludzi u ujść Jarugi do Drugiej Bitwy o Sodden. Zawiera on spojrzenietypowo polityczne, z zaznaczeniem działalności służb i opisami ‚wojen szpiegów’,mających jak się okazuje niebagatelny wpływ na te wydarzenia. Każdy ktochce lepiej zrozumieć politykę świata Wiedźmina powinien to przeczytać!

Kolejne siedem stron to opis najważniejszych służ wywiadowczych Kontynentu,a w nim ich historia, struktura, metody działania i wiele więcej.Informacje tu zawarte pozwolą Bajarzowi na płynne poruszanie się w świeciesłużb specjalnych i jednoczesne uwypuklanie różnic pomiędzy poszczególnymi agendami.

Cztery następne kartki to wyjaśnienie roli kapłanów, magów i czujnychw świecie tajnych służb oraz kilka nowych przydatnych mocy, czyli gratkadla wszystkich czarodziejów i innych Graczy obdarzonych mocą.

Następne strony zajmują archetypy szpiega, dyplomaty i agenta specjalnego,a także dwie przykładowe postacie tła z przykładowymi pomysłami na ichwykorzystanie w przygodach.

Dla miłośników agenta 007 przygotowano listę specjalnego wyposażenia nieodzownegokażdemu agentowi, wliczając w to broń, trucizny i inne przydatne gadżety.Staną się one na pewno obiektem pożądania nie jednego Bohatera

Kolejne miejsce zajmuje krótki tekst „Samotność szpiega„, który przypomina,że życie prawdziwego agenta nie jest wcale łatwe i przyjemne…

Ostatnie sześć stron dodatku zajmuje ciekawa przygoda, o której z wiadomychwzględów nic więcej napisać nie mogę.

Cały Biały Wilk najeżony jest krótkimi pomysłami na wykorzystywanie poszczególnychwiadomości w przygodach.

Podsumowując – BW#3 jest bardzo dobrym dodatkiem i warto go kupić. Wiadomości odnoszące się do metod działania tajnych służb mogą się przydać nie tylko podczas sesji W:GW, ale i dowolnego innego systemu RPG.

Polecam!!

Jeden Komentarz do “Biały Wilk 3 – W Tajnej Służbie Ich Królewskich Mości”

  1. Raben pisze:

    Yo borg!
    Naprawdę mnie przekonałłeś!

Zostaw Komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

top