search
top

Autorzy Wiedźmina: Gry Wyobraźni

Autorzy gry Wiedźmin: Gra Wyobraźni

Tomek Kreczmar
(czasem również Krzaku, tomula i Tomu$). Rocznik 1973.Prywatnie jest magistrem matematyki i filozofii (oba kierunki na UW),aktualnie czekającym na termin obrony pracy dyplomowej na studiach z zakresudziennikarstwa telewizyjnego. Warszawiak z urodzenia, przekonania i wyboru.W środowisku fantastycznym od 7 klasy podstawówki (kluby Sigma i Sfan).Przez 9 lat związany z wydawnictwem MAG. W czasopiśmie „Magia i Miecz”pełnił różne role, był redaktorem różnych działów (m.in. listy, gryfabularne), aż wreszcie został redaktorem naczelnym. Współautor wysokocenionych przygód „Dom”, „Dom II”, „Statek”, „Mircalla”, „ProroctwoNathaniela” i innych, artykułów „Włos się jeży” oraz gry paragrafowej”Wewnętrzne zło”, a także cyklu opowieści o Yossie i jego przyjaciołach(wszystko wraz z Andrzejem Miszkurką). Opublikował też kilkanaście artykułówpoświęconych graniu. Będąc redaktorem linii gier w wydawnictwie MAG,doprowadził do wydania w języku polskim następujących systemów: „Zew Cthulhu”, „Wilkołak: Apokalipsa”, „Earthdawn: Przebudzenie Ziemi”,”Deadlands: Martwe Ziemie”, „Fading Suns: Gasnące Słońca” „Deadlands: Piekłona Ziemi” oraz „Wiedźmin: gra wyobraźni”, a także dodatków do nich i do”Dzikich Pól” oraz „Warhammera”. Współpracował z wydawnictwem EGMONT przyopublikowaniu gry karcianej „Thorgal”, pełniąc rolę koordynatora produktu.Opracował dla tej firmy kalendarze związane z filmem „Władca Pierścieni:Drużyna pierścienia”. Przetłumaczył kilka podręczników, książek i komiksów.Dotknął się również do przekładu gry komputerowej „Wrota Baldura” i nietylko. Był współredaktorem czasopisma popularno-naukowego dla dzieci.Aktualnie współpracuje z wydawnictwem ISA przy produkcji polskiej edycji gryD&D 3e.

W W:GW napisał „Księge Gracza”, „Księge Reguł” i „Księge Walki”

Michał Puszkin Marszalik
urodzony 1976 roku, kilkuletni redaktor nieistniejącego już pisma „Magia i Miecz”,w krórym redagował 4 działy (listy, Almanach, Gasnace slonca i Miecho), twórca i organizator Pucharu Mistrza Mistrzów, organizator lub współorganizator większości warszawskichkonwentów (i z kilku innych miast też), były prezes warszawskiegko klubu fantastyki Nexus,czlonkek zarzadu konfederacji fantastyki Rassun, twórca kilkunastu artykułów w pismach rpgowych;
obecnie pisze do i współpracuje z „Gwiezdnym Piratem”, a na co dzień zajmuje się prowadzeniem firmy informatycznej, na sieci obecny głównie dzięki swojej stronie PuszkinSite, bogatej w materiały rpgowe i okołorpgowe (między innymi bardzo popularny Informator Konwentowy)

W W:GW odpowiedzialny z „Księge Bajarza” i przygodę w podręczniku głównym.

Maciej Nowak-Kreyer
urodzony w 1976 roku, znak zodiaku Rak, z wykształcenia historyk, z zawodu tłumacz, redaktor oraz kaczkofan. Poza tym niebezpieczny pijak, hulaka i awanturnik.Hobby: fantastyka w każdej postaci, historia (które to hobby realizuje odtwarzając ją na żywo, czyli naparzając się mieczem i innymi niebezpiecznymi narzędziami).
Lubi się chwalić, wychodząc z założenia, że nie musi sobie ujmować, bo i tak innizrobią to za niego. A zatem, m.in: były współpracownik śp. pism Złoty Smok oraz Fenix, długoletni współpracownik, a potem redaktor też śp. Magii i Miecza (działy WFRP, ED oraz WGW),były redaktor naczelny Kaczora Giganta oraz były redaktor Kaczora Donalda:), obecnie tłumacz (wydawnictwo Amber i Egmont, np. serie komiksowe Storm, Gundam, Exaxxion), publicysta Click Fantasy oraz magazynu 13:)..
Ufff.. Po prostu człowiek orkiestra.
Do tego jeszcze wiceprezez Konfederacji Fantastyki Rassun, pomysłodawca i współautor WGW i przede wszystkim bożyszcze kobiet 🙂

W W:GW stworzył „Księge Kontynentu” i „Księge Nordlingów”

Michał Studniarek
urodzony w 1976 roku w Warszawi, skończył historię na Uniwersytecie Warszawskim, pracuje jako tłumacz.
Członek zespołu redakcyjnego „Fenixa”, współpracował z miesięcznikiem”Magia i Miecz” (artykuly do Wilkolaka i CP2020) oraz opowiadania iprzygody do Shadowruna (nieregularnik „Legenda”), obecnie publikuje opowiadania na łamach „Clicka – Fantasy” (cykl „Necropolice”).

W W:GW stworzył „Księge Magii”

Dziękuje autorom za dostarczenie swoich „notek biograficznych”

6 komentarzy do “Autorzy Wiedźmina: Gry Wyobraźni”

 1. bAStek pisze:

  Pozwole sobie uzupełnić komentarz odnośnie Puszkina 🙂 (mam nadzieje że nie będzie miał mi tego za złe)
  Fan Anime (co do mangi nie jestem pewien)

 2. Bryan pisze:

  Oj Michale, chyba sie troche zagolopowales:) O ile mnie pamiec nie byli, bylismy w Feniksie w zespole publicystycznym, nie redakcyjnym (czyli redakcji). Pozdrawiam:)
  MNK

 3. Lucas pisze:

  Świetna strona nareszcie chwała BORGOWI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Radagast pisze:

  A może jakieś fotki byście dali????

 5. Vratimir pisze:

  Strona spoko. Ale kiedy wreszcie wyjdzie druga edycja?

 6. Leifur pisze:

  a kiedy w końcu wyjdzie ta edycja nie pamietam nawetile lat już mineło na tworzeniu jej

Zostaw Komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

top