search
top

Mechaniczna kusza

Mechaniczna Kusza Rudolfa model 1

Dawno temu w Mahakamie żył gnom imieniem Rudolf, którego nazwisko w zostałodawno zapomniane. Podczas wyniszczającej wojny krasnoludów z elfami był jednym z najlepszych wynalazców… Pewnego dnia przyszedł mu do głowy pomysł, którymógłby przyczynić się do pokonania elfów. Pomysłem tym była Mechaniczna Kusza Rudolfa model 1, w skrócie MKR-1. Jest to wielka kusza umocowana na stojaku, ze skomplikowanym systemem zapadek i dźwigni, dzieło 20 lat pracy Rudolfa. Kusza ta wystrzeliwuje specjalne bełty, o połowę krótsze niż zwykłe, z prędkością 6 bełtów na sekundę. Jest ona wykonana z metalu odpornego na korozję, z bełtami podawanymi taśmowo. Przypomina trochę rurę z łukami na stojaku. Niestety, kusza ta pożerała bełty w takim tempie, że nie starczałonawet na 5 minut ciągłego strzelania, przez co dostała się w ręce elfów zanim zaczęto robić takie na większą skalę i wszelki słuch o niej zaginął…

Obrażenia: 6k6/sek lub 6k6 na turę
Wymaganie: 3 Si, 3 Zr, Strzelanie 3
Specjalne:
 –   kusza potrzebuje specjalnych bełtów – o połowę krótszych od zwykłych. Bełtów tych nie mozna używać w innych kuszach
 –   żeby strzelać z tej kuszy trzeba najpierw ją umocować – nie umocowana kusza przewraca strzelającego zadając 2k6 obrażeń (kuszy nie trzeba mocować gdy ma się legendarną (5) Siłę)
 –   kusza jest stara, więc istnieje szansa (wyrzucenie 1-3 na k6) że się zatnie I nie będzie strzelać, dopóki się jej nie kopnie (trzeba na to poświęcić akcję)
 –   kusza waży 120 kg

Gdzie zdobyć: w lesie, w ruinach, w okolicy Mahakamu lub w legowisku smoka

3 komentarze do “Mechaniczna kusza”

 1. Wert pisze:

  Pomysł bardzo mi się spodobał 🙂 Wykorzystałem w mojej kampanii, aczkolwiek po pewnych modyfikacjach:
  1. Nazwa: zmieniłem na CKM – czyli Ciężka Kusza Mechaniczna 😉
  2. Zmniejszyłem zadawane obrażenia do 3k6
  3. Gdzie znależć: w mojej historii używa go agent nilfgaardzkiego wywiadu (takie połączenie Jamesa Bonda i Foxa Muldera) z któym moja drużyna współdziała (!), a urządzenie to prototyp, wynalazek nilfgaardzkich uczonych opracowujących nowe rodzaje broni dla tajnych służb.

 2. Cerbin pisze:

  nie dość ze zabawne to jeszcze genialne.

 3. J.kop pisze:

  Hińczycy zrobili kiedyś coś takiego tylkoże dużo wolniejsze. 1 bełt na ok.2 sek.

Zostaw Komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

top