search
top

Łuk: Oręż Wybranych

Ł:OW nie jest dodatkiem do W:GW. Jest to opracowanie pomyślane dla wszystkich światów fantasy, choć przyznam, że odwołuję się w nim najczęściej do twórczości ASa.
Mam nadzieję, że informacje tu zawarte pomogą Mistrzom Gry, graczom, lub być może po prostu zaciekawią zainteresowanych tą wspaniałą bronią.
Miłej lektury!

Plik: [PDF, 0,53 MB]

Pliki

24 komentarze do “Łuk: Oręż Wybranych”

  1. sara pisze:

    Miałam spory problem z oceną, ponieważ uważam że zarówno treść merytoryczna jak i forma zostały przygotowania praktycznie perfekcyjnie. Jednak sądzę, że temat nie został jeszcze wyczerpany i przyznam się że po cichu czekam na jakis upgrade tej pracy. Niech to będzie choćby sposób wykonania łuku. Można ugryźć sprawe od strony magii, ale co się będę wypowiadać… ;).

  2. borg pisze:

    Ja natomiast nie miałem żadnych problemów z oceną. To jest wybitny materiał, nie tylko na skale tej strony, ale także w całeś sieci. Zgadzam się też z Sarą, że temat można pociągnąć, a jego kontynuacja, była by bardzo mile widziana.

  3. Mizerciak pisze:

    Popieram borga!

  4. Moridin pisze:

    „Cudo nie artykul” ;-P Autorka wykazala sie naprawde duza znajomoscia tego typu oreza… Mam lucznika w hanzie i dotej pory niezwracalem nato wiekszego znaczenia… ot poprostu wojak… Teraz doszedlem do wniosku ze lucznictwo moze byc sztuka i zawodem barwnym iciekawym.
    Ladne ramki ;-P

  5. kasior1991 pisze:

    Łuk:Oręż Wybranych rządzi conglatulations dla autorki

  6. dzyan pisze:

    Wybitny artyku, poprpstu wgnt mnie w ziemie… Wszystko, co chcielibyscie wiedziec o luku a boicie sie zapytac… 10. Moje gratulacje.

  7. SLeeM pisze:

    Właśnie urwano mi głowę. Istny miód. Nic dodać, nic ująć. Daję 10.

  8. SLeeM pisze:

    Hmmm i jeszcze jedno, czekam na to samo o kuszy 🙂

  9. Gawel pisze:

    Rzetelny i profesjonalny… jeden z najlepszych artykolow na stronie

  10. Hurkan pisze:

    Dobry artykuł, ale wypada go rozszerzyć – przynajmniej ja to sugeruję 🙂 chociażby w następujących kierunkach:
    – więcej rycin poglądowych;
    – sposoby pielęgnacji łuku oraz jego regeneracji;
    – wiecej ciekawostek ze świata, typu: czemu w takich a takich regionach strzelali trzymajac łuk poziomo, czemu chwyt strzały miedzy kciukiem a palcem wskazujacym nie pozwalał na strzelanie z długich łuków itd.

    Zebranie danych zamieszczonych w artykule i przejrzyste ich podanie zasługuje na wysoka notę, chociaż pobudzony a nie do końca zaspokojony apetyt trochę mnie tonuje.

  11. lassar pisze:

    Świetny artykuł – szczególnie jeżeli brać pod uwagę to, że autorzy podręcznika potraktowali ten temat po macoszemu.

  12. Hrandulf pisze:

    Artykuł świetny! A tak nawiasem Hurkan: sądzę że gdybyś trzymał strzałę między kciukiem a palcem wskazującym to nie naciągnął byś jej, bo wyrwało by Ci cięciwę z palców a strzała leci hen, hen w ziemię…

  13. Hrandulf pisze:

    Eee… nie naciągnął byś cięciwy, nie strzały 😉 To dla tych Co Się Czepiać Lubią.

  14. Dark pisze:

    Artykuł cool!!!

  15. Lis pisze:

    Trzeba przyznać, że artykuł naprawde przedni, jednak ja jak zwykle pokusze się o komentarz… miom zdaniem trzymanie strzały miedzy kciukiem a palcem wskazującym jest błędem, po pierwsze nie trzymamy strzały, trzyma sie cięciwe nie strzałe po drugie sprubuj tak naciągnąć anglika albo refleksyjny, tudziez kompozyt… jeszcze tylko jedno, strzelałem z 50 funtówki i składałem się normalnie… sorry ale ja musze taka choroba, ogólnie super;)

  16. Rębacz pisze:

    Łuk to broń dla tchórzów, którzy boją się bezpośredniego starcia, ale artykuł ciekawy.

    TOPORY RULEZ (ŁUKI SĄ DLA NOOBÓW)

  17. Rębacz pisze:

    P.S
    Zmień nazwę z Łuk: Oręż Wybranych na Łuk: Oręż Tchórzy

  18. Seth pisze:

    niezgadzam sie że łuk to broń tchórzy, jeśli tak uwarzasz to porozmawiaj o tym z japońskimi samurajami dla kturych honor był najważniejszy a łuków urzywali

  19. Lis pisze:

    samuraje i samuraje, czemu nikt nie napisze o janczarach, albo angielskich łucznikach, tylko czekać jak ktoś powie ze pod grunwaldem katan używali…!

  20. dapsz pisze:

    Artykuł doskonały. Podziwiam wiedzę autorki. Przyda się to na niejednej sesji.

  21. Seth pisze:

    Dla Lisa
    co do „angielskich” łuczników to na prawde byłi to walijscy chłopi kturzy mieli pod karą pieniężną chłosty itp uczyczyć sie władaniem takim łukiem ok 10-12 roku życia

  22. Lis pisze:

    Ale jak by to z nimi nie było, to zasłyneli w szerokim świecie, pięknym przykładem jest bitwa pod Aginocurt (1415)

  23. dapsz pisze:

    Ostatnio szperając w necie natknąłem się na pewną stronkę (nie pamiętam adresu) gdzie jest właśnie wszystko to co zostało zamieszczone w tym .pdf-ie, nawet obrazki są takie same! Tzn co do tekstu nie jestem do końca pewien czy jest zpisany „na żywca” ale to właśnie z tamtąd autorka czerpała informacje….

  24. Ciesiel pisze:

    Naprawde świetne! Uwielbiam grać łucznikiem i tutaj dowiedziałem sie kilku ciekawych rzeczy, które na pewno mi się przydadzą. Dzięki wielkie 🙂

    PS: Znalazłem jedną literówkę hehe… 😛

Zostaw Komenatrz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

top